Viewsonic VPC35-W53-G1, VPC35-W53-G1
Kód: ALISWSVWS00087
Novinka
Neohodnoceno Podrobnosti hodnocení
Skladem online (1 ks)
Detailní popis produktu
VPC35-W53-G1 Slot-in PC for ViewBoard® Windows 11 Pro Ideal Integrated Solution for ViewBoard® Interactive Displays and Presentation Display Powerful Intel® 12th Core Processors? embeded TPM2.0 Improved System Stability, Security, & Thermal Control POPIS Seize the power to get more done when you sync your ViewBoard® interactive displays and Presentation Displays with the ViewSonic VPC35-W53-G1 slot-in PC. Integrated with exceptional performance from Intel® processors, 16GB DDR4 memory, and 256GB SSD storage, the experience enhances computing performance to breeze through complex classes and collaborations. Plug into pure productivity with dual-band WiFi, Bluetooth 5.1, and a range of ports, including 4K HDMI, DP1.4, USB 3.0, and Gigabit LAN RJ45 for faster workflows. Tap into a productivity powerhouse Boost the interactive whiteboard with remarkable power and lightning-fast speed from Intel® 12th Gen Core™ processors, letting you zip through lessons and tutorials effortlessly. Integrated with Intel® WiFi 6 and Bluetooth 5.1, experience ultra-fast, versatile connectivity to facilitate remote and hybrid classes with ease. Stability in every lesson Teach and present without any worry about sudden disruptions. Built with the FinchGuard, a Watchdog timer software, the VPC35-W53-G1 intuitively detects and recovers from system malfunctions seamlessly to maximize productivity.? Stay cool and blaze through classes? Equipped with a thermal control circuit and noise reduction capabilities, the fan within the device will dissipate much more heat in quieter acoustics of under 35 decibels for more conducive and longer lessons. ? Boot up with total security Prevent malicious software and unwanted operating systems from loading during start-up with the optional Secure Boot in the BIOS setting. This stops existing errors from loading and keeps unauthorized personnel from accessing PC settings. ? Built-in myViewBoard Software The VPC35-W53-G1 seamlessly integrates with myViewBoard software, offering teachers a wide range of interactive lesson and presentation possibilities. Effortlessly prepare, save, and share class materials across various platforms in an instant. SPECIFIKACE Software Operační systém: Windows 11 Pro Jádro CPU: Intel® Core™ i5-1240P 1.7G Turbo boost 4.4G Grafika: Integrated Intel® iris Xe Graphics (80EU) Total Available Graphics Memory: 32GB Max Resolution up to 7680x4320@60Hz (DP) Paměť Typ: DDR4 SO-DIMM Kapacita: 16GB (Up to 32GB) Úložný prostor Rozměr: M.2 2280 (22 x 80 mm) Kapacita: 256GB SSD Rozhraní: PCIE and SATA 3 INPUT MIC (Mikrofon): x1 (3.5mm Jack) OUTPUT DisplayPort: x1 (1.4 max. resolution 7860x4320@60Hz) HDMI: x 1 (2.0 max, resolution 3840x2160@60Hz) Audio: x 1 (Earphone Out 3.5mm) LAN RJ45: x1 Bezdrátové připojení / Bluetooth Bezdrátové připojení / Bluetooth: Intel® Wi-Fi 6 AX200 802.11 a/b/g/n/ac/ax 2T2R + BT5.1 USB Typ A: USB 3.0 x 4 Typ C: x 1 (data only) Balíček softwaru Balíček softwaru: myViewBoard for Window Adobe Reader BIOS Winflash tool FinchGuard (Watch Dog) Výkon Napětí: DC 12-19V/ 8A Spotřeba: 96 W (Max) OPERATING CONDITIONS Teplota (o C): -5~40°C Vlhkost: 10% ~ 90% @ 40°C Non-condensing. ROZMĚRY (Š x V x H) Fyzicky (palce / mm): 7.95 x 4.83 x 1.18 in / 202 x 122.6 x 30 mm Balení (palce / mm): 10.51 x 7.56 x 2.83 in / 267x 192 x 72mm WEIGHT Čistá hmotnost (lb / kg): 1.33lb/0.6kg Hrubá hmotnost (lb / kg): 2.14 lb/0.97kg REGULATIONS REGULATIONS: cTUVus, FCC/ICES003, FCC ID/ ICID, TPCH DoC, Packing waste, CA65 DoC, CE EMC, (LVD or CB,CE R&TTE, ErP, RoHS Green BOM & DoC,REACH SVHC,WEEE OBSAH BALENÍ OBSAH BALENÍ: 1. VPC OPS 2. Quick Start Guide